Na chrbtoch huculských koní

Prosíme rezerváciu jázd uskutočniť aspoň 24h vopred, aby sme vedeli jazdu pre Vás pohodlne naplánovať, prípadne volajte.

Ďakujeme.

Načítavam kalendár…
Voľné
 
Obsadené
 
Rezervované
·
 
Čiastočne rezervované

Meno *:

Priezvisko *:

Email *:

Tel.č. *:

Výber jazdy *:

Začiatok času

Počet dospelých: Počet detí:

Poznámky k objednávke:


Vyberte sa do prírody za dobrodružstvom a spoznajte Východné Karpaty. Vyskúšajte si pohodovú turistiku na koňoch. Stopujte spolu s nami vlkov v ich prirodzenom prostredí. Naučte sa viac o ich živote, správaní a dôležitosti vzťahov, ktoré spolu s ďalšími druhmi v prírode vytvárajú. Zažite niečo nové, niečo výnimočné, zažite divokú prírodu.

Zažite nevšedné dobrodružstvo na jedinečných a húževnatých huculských koňoch, ktoré sú priamo späté s územím Východných Karpát. Tieto kone majú pokojný temperament, priateľskú povahu a sú ideálne pre pohyb v lesnom teréne a stopovanie zvierat.

Spoznajte tajomstvá a zaujímavosti zo života karpatských vlkov. Dozviete sa napríklad, koľko “slov” potrebujú vlci na bežnú komunikáciu medzi sebou, ako sa to líši od človeka, v akom poradí chodia vo svorke, prečo v lese vyhľadávajú bukvice, aj keď ich sami nejedia, prečo zavýjajú, a prečo sa nám ľuďom vyhýbajú a stretnutia s nimi sú veľmi vzácne.

Ak budeme mať šťastie, uvidíme rôzne lesné zvieratá a stopy vlka, rysa alebo medveďa. Ukážeme vám ako funguje lesný ekosystém a povieme vám o jeho význame a dôležitosti pre krajinu a ľudí, ktorí v nej žijú.

Zavedieme vás na severovýchod Slovenska do Východných Karpát, do oblasti nazývanej Nízke Beskydy. Táto oblasť je charakteristická prevažne lesnou krajinou s bohatým výskytom zvierat a nenáročným terénom ideálnym na pešiu turistiku a turistiku na koňoch.

Naše trasy začínajú v obci Suchá od drevenej chaty č. 9 (okres Stropkov) a vedú v miernom stúpaní po starých lesných cestách, bukových lesoch a nádherných karpatských lúkach. Pohybovať sa budeme pohodovým tempom. Na trase si spravíme viacero kratších zastávok s odborným výkladom a jednu dlhšiu prestávku na občerstvenie.

V prípade záujmu si môžete vybrať niektorý voľný termín z nášho kalendára.

Dobrá rada: odporúčame vám zobrať si pevnú obuv, dlhé nohavice, tričko s dlhým rukávom alebo košeľu, šiltovku, teplé oblečenie pre prípad chladného počasia, pršiplášť, vodu na pitie a doklad totožnosti. Neodporúčame vám brať si so sebou na exkurziu psov.

Náhradný plán: v prípade nepriaznivého počasia (v horúčavách alebo za silného dážďa) je možné presunúť exkurziu na iný termín.

Termín: celoročne na základe rezervácie. V zimnom období sú možné kratšie trasy (1-3 hod) v závislosti od počasia (v zime býva šmykľavo, alebo naopak, ak napadne cca 1m snehu, tak je trasa neprejazdná).

Počet osôb – rezervácia je možná pre maximálne 3 osoby + 1 inštruktor, teda pôjdeme vo štvorici.

Váha jazdca by nemala prekročiť 90kg, aby sme vylúčili zranenie či preťaženie koní.

Odchod: Tak aby sa stihol návrat pred zotmením, podľa vybraného produktu a jeho dĺžky trvania. Vždy z obce Suchá, od chaty č. 9. Prosím, aby ste pred dohodnutým časom prišli vopred aspoň 15 minút, pretože je potrebná inštruktáž a vypísanie prehlásení. Ďakujeme.

Naše trasy

Skúšobná jazda

Cena: 20 eur / osoba. V cene sú zahrnuté všetky náklady spojené s organizáciou a zabezpečením exkurzie. V cene nie je zahrnuté poistenie a doprava.
Celkové trvanie: cca 1 hodina
Počet osôb: 1 – 4 vo veku od 3 rokov (do 18 rokov v doprovode rodiča)
Náročnosť: začiatočník – exkurzia je vhodná aj pre ľudí, ktorí na koni ešte nesedeli, tiež je vhodná pre deti.
Stravovanie: vlastné
Dĺžka trasy: cca 3-4 km
Popis: Jedná sa o krátku jazdu hore dedinou a dolinou, vhodnú pre tých, ktorí si to chcú len vyskúšať. Tiež je vhodná na vozenie detí. Deti do 15 rokov sa môžu viesť ťahané na vôdzke.

Úvodná jazda

Cena: 30 eur / osoba. V cene sú zahrnuté všetky náklady spojené s organizáciou a zabezpečením exkurzie. V cene nie je zahrnuté poistenie a doprava.
Celkové trvanie: cca 2 hodiny
Počet osôb: 1 – 4 vo veku od 3 rokov (do 18 rokov v doprovode rodiča)
Náročnosť: začiatočník – exkurzia je vhodná aj pre ľudí, ktorí na koni ešte nesedeli, tiež je vhodná pre väčšie deti.
Stravovanie: vlastné
Dĺžka trasy: cca 5-6 km
Popis: Jedná sa o krátku jazdu hore dedinou a dolinou, vhodnú pre tých, ktorí si to chcú len vyskúšať. Tiež je vhodná na vozenie detí. Deti do 15 rokov sa môžu viesť ťahané na vôdzke.

Vlčí hrebeň

Cena: 40 eur / osoba. V cene sú zahrnuté všetky náklady spojené s organizáciou a zabezpečením exkurzie. V cene nie je zahrnuté poistenie a doprava.

Celkové trvanie: cca 3 hodiny

Počet osôb: 1 – 4 vo veku od 15 rokov (do 18 rokov v doprovode rodiča). Jedno dieťa vo veku 6-15 rokov môže ísť na koni, ktorého povedieme na vôdzke.

Náročnosť: začiatočník – exkurzia je vhodná aj pre ľudí, ktorí na koni ešte nesedeli.

Stravovanie: vlastné

Dĺžka trasy: cca 10 km

Popis: Zo Suchej sa vydáme na sever hore dolinou po spevnenej lesnej ceste, vyjdeme do sedla, kde skontrolujeme prítomnosť vlčích stôp a zamierime na juh po zalesnenom hrebeni, kde budeme taktiež sledovať pobytové stopy vlkov. Cesta prechádza rúbaniskom s výhľadom na dolinu Driečnej, kde si urobíme prestávku na občerstvenie a porozprávame o vlkoch a ochrane lesa. Cesta pokračuje ďalej lesom a vrátime sa cez lúky späť do dediny.

Po vlčích stopách


Cena: 60 eur / osoba. V cene sú zahrnuté všetky náklady spojené s organizáciou a zabezpečením exkurzie. V cene nie je zahrnuté poistenie a doprava.
Celkové trvanie: cca 5 hodín
Počet osôb: 1 – 4 vo veku od 15 rokov (do 18 rokov v doprovode rodiča)
Náročnosť: začiatočník – exkurzia je vhodná aj pre ľudí, ktorí na koni ešte nesedeli.
Stravovanie: vlastné
Dĺžka trasy: cca 15 km

Popis: Pôjdeme na sever hore dolinou až do sedla, no tu odbočíme na sever a napojíme sa na žltú turistickú trasu, ktorá nás privedie až do sedla Beskydu. Odtiaľ vyjdeme na Beskyd a prejdeme na cyklotrasu vedúci do údolia Driečnej, tu prejdeme nádhernou lúkou, kde si aj urobíme prestávku a necháme trocha popásť kone. Tu Vám môžeme porozprávať o našom zážitku s vlkmi na tejto lúke. Oddýchnutí sa vrátime späť do sedla a na driečňanský hrebeň, po ktorom zamierime na juh a budeme si všímať pobytové stopy vlkov. Znova si urobíme prestávku s výhľadom na dolinu, občerstvíme sa a pokračujeme lesom a lúkami späť do obce Suchá.

Hraničiarsky chodník

Cena: 150 eur / osoba. V cene sú zahrnuté všetky náklady spojené s organizáciou a zabezpečením exkurzie. V cene nie je zahrnuté poistenie a doprava.
Celkové trvanie: 2 dni
Počet osôb: 1 – 4 vo veku od 15 rokov (do 18 rokov v doprovode rodiča)
Náročnosť: pokročilý – exkurzia je vhodná pre ľudí, ktorí už jazdili na koni v teréne, fyzicky aspoň priemerne zdatných.
Stravovanie: vlastné
Dĺžka trasy: cca 2 x 22 km
Ubytovanie: pod prístreškom – potrebný vlastný spacák a karimatka
Trvanie: prvý deň cca 6-8 hodín, druhý deň cca 3-6 hodín (podľa priania).

Popis: Vyrážame čím skôr dopoludnia, aby sme mali dostatok času na túru. Vydáme sa smerom na juh, prebrodíme potok a hore lúkami. Zájdeme do lesa a pokračujeme po hrebeni medzi Miroľou a Suchou. Občas je cesta zarastená, treba dávať pozor na konáre. Dôjdeme na príkranské lúky a v závislosti od času, v ktorom dorazíme si môžeme urobiť zachádzku do Príkrej k drevenej cerkvi. Odtiaľ späť po lúkach a do lesa. Sú dve možnosti prenocovania: buď stanovať v lese na okraji lúky, alebo v našej chate Tajomné Karpaty. Kone na noc uložíme späť do ohradníka v dedine. Ráno sa vydáme na túru znova, v závislosti od toho, ako veľmi Vás budú bolieť isté časti tela, môžeme zvoliť kratšiu, i dlhšiu trasu. Všetko závisí na Vás. Hlavné je užiť si príjemné dva dni v prírode a na konskom chrbte. Tentokrát pôjdeme po vlčom hrebeni medzi Driečnou a Suchou s návratom cez lúky.